Hakkımızda

Deep Drilling Chemicals Ltd. ( DDC ), 2009 yılından bu yana sıcak su ve petrol sondajlarına üretici ve tedarikçi olarak hizmet vermektedir. 2009 yılında, firmamız, Kuzey Irak'ta kayıtlı olarak faaliyet gösteren Samsa Company ( SMS ) adı altında hizmet vermekteydi. 2010 yılının başında, firma ismimizi yenileyerek Deep Drilling Chemicals Ltd. ( DDC ) olarak değiştirdik. Halen yurt içinde ve dışında faaliyetlerimize DDC Ltd. ismi ile devam etmekteyiz.

Firmamız, yerli ve yabancı tüm müşterilerine her çeşit sondaj katkı maddeleri ve kimyasallarını tedarik etmektedir.

2011 yılından itibaren DDC, sadece ürün tedariği değil, aynı zaman da üretim aşamalarında da aktif olarak yer alarak , sektörün ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştirmeye ve üretmeye başlamıştır.

Aynı yıl içerisinde Türkiye’de ilk defa API standartlarında Poly Anionic Cellulose ( PAC ) üretimi başlamıştır. Bu ürünle birlikte Carboxy Methyl Cellulose ( CMC ) ve türevleri üretimi de yapılmaya devam edilmiştir.

2011 yılı sonlarında sondajlarda kaçak önleyici olarak kullanılan Fındık/Ceviz kabuğu öğütme tesisimiz Mardin’de faaliyete geçmiştir.

2012 yılı itibariyle dünyanın en büyük Klor tesislerinden biri olan Dead Sea Works ile bayilik anlaşması yapılmış olup, firmanın sondajlarda yoğunluk kontrolü ve şeyl stabilizatörü olarak kullanılan Potasyum Klorür ürününün Türkiye ve Ortadoğu pazarındaki satış temsilciliği alınmıştır.

2016 yılı başı itibariyle Nevşehir’de 40.000 ton / yıl kapasiteli öğütme tesisimiz faaliyete başlamıştır. Bu tesisimizde API standartlarında sondaj bariti üretimi yapılmaktadır. Yine aynı tesiste sondajlarda ağırlaştırıcı olarak kullanılan Kalsiyum Karbonat üretimi İnce , Orta, Kalın ve Çok Kalın olmak üzerine yapılmaktadır.

Öncelikli olarak gördüğümüz ana pazarlarımız Kuzey Irak, Güney Irak, Kuzey Afrika ve lokal olarak Türkiye’dir.

Bu pazarlarda yer alan tesislerimiz :
» Kuzey Irak Erbil şehrinde 18 adet, her biri 800 metre kare kapalı alana sahip depoları bulunmaktadır. Adeta sondaj kimyasalları ve malzemeleri köyü görüntüsünde bulunan depolarımız toplam 50.000 metre kare alana kurulmuştur.
» Güney Irak Basra şehrinde ise 2 adet, her biri 1.000 metre kare kapalı alana sahip depolarımız bulunmaktadır.
» Türkiye, Mersin Serbest Bölge’de, Mersin Liman yakınında ve Denizli’de olmak üzere 3 adet depomuz bulunmaktadır.

Depolarımızın tamamında sondaj için gerekli tüm kimyasal maddeler stoklanmakta olup, düzenli ve planlı alımlarda tüm değerli müşterilerimize Uzak Doğu, Avrupa ve ABD’den doğrudan ithalat yapılmaktadır.

Çok uluslu müşterilerimizin getirmiş olduğu kurallar ve uluslararası yasaklardan dolayı firmamızda İran menşeili ürün satışı yapılmamaktadır.

Misyonumuz siz değerli müşterilerimize kaliteden ödün vermeden , hızlı ve güvenli ürün tedarik etmektir.